Facebook yüz tanıma teknolojisine açma kapama tuşu ekledi

Facebook yüz tanıma teknolojisine açma kapama tuşu ekledi. Şirket, Yüz Tanıma Teknolojisiyle Facebook’taki Kimliğinizi Yönetin başlıklı blog gönderisinde yüz tanıma teknolojilerine yeni özellikler piayasaya süreceğini duyurdu. Facebook, artık fotoğraflarınız yüklendiği anda etiketlenmeseniz dahi kim olduğunuzu belirleyebiliyor. İyi haber ise bundan sonra bir başkası sizin fotoğrafınızı profil fotoğrafında kullanırsa size bildirim geliyor.

Facebook bu konuda ise “İnsanların Facebook’a fotoğraf yüklerken kendilerini güvende hissetmelerini istiyoruz. Bu nedenle yakında kullanıcıların fotoğrafları bir başkası tarafından profil resmi olarak yüklediğinde insanlara bildirmek için yüz tanıma teknolojisini kullanmaya başlayacağız.” açıklamasında bulundu.

Görünen o ki Facebook, 14 binin üzerinde şikayet ve 217 binden fazla işlemin sonunda taklit hesaplara karşı önlemini aldı. Facebook bu özelliği şu cümlelerle tanımlıyor: “Bu yeni özellikler, etiketlenmemiş olduğunuz fotoğrafları bulmanıza ve başkalarının fotoğrafınızı profil resmi olarak kullanmaya teşebbüs ettiklerini algılamanıza yardımcı olur. ”

21-12-2017